1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (5 امتیازبندی, 1 رای)
Loading...

۱۰ تکنیک نادرست سئو که منجر به افت رتبه شما می شود

۱۰ تکنیک نادرست بهینه سازی، که منجر به تخریب رتبه بندی شما می شود

تکنیک های نادرست سئو چیز جدید و یا غیر معمولی نیست و باید گفت که یک شیوه نادرست می تواند رتبه بندی گوگل را به کل از بین ببرد. در این مقاله توضیح خواهم داد که سئوی نادرست چیست و اینکه ۱۰ تکنیک نادرست سئو که می توانند تاثیر منفی بر رتبه بندی شما داشته باشند، از نظر من کدام است.

 

سئوی نادرست چیست؟

تکنیک هایی که غیر اخلاقی، قدیمی و یا خارج از محدودۀ دستورالعمل های Google webmaster می باشند، نادرست تلقی می شوند، از این رو در سئو، به آن سئوی نادرست گفته می شود. درست است که سئو در مورد بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو است، اما سئوی نادرست می تواند نتیجه معکوس دهد. بنابراین، باید بدانید تکنیک هایی که می توانند به رتبه بندی شما صدمه بزنند کدام ها هستند و از مهم تر از آن، برای اجتناب از آنها چه کار باید انجام دهید.

۶۲۳۱

  1.   محتوای تکراری

هفته گذشته یک پست در مورد نوشتن محتواهایی نوشتم که در بهینه سازی خوب عمل می کنند و نکته اول آن پست این بود که مطمئن شوید مطالبتان منحصر به فرد، بکر و اصیل است. برای اجتناب از سئوی نادرست، باید از انتشار محتوا تکراری در وب سایت خود اجتناب کنید.

محتوای تکراری برای بهینه سازی خوب نیست. دلیل اصلی هم این است که اگر موتورهای جستجو در حال حاضر یک محتوا در صفحه اول خود داشته باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که سایت شما که محتوا کپی دارد را در صفحه اول نمایش دهد، چرا که چیز جدید برای ارائه ندارد.

اگر به دلیل ماهیت کسب و کارتان مجبور باشید در صفحه خود از یک محتوای تکراری استفاده کنید، باید آن صفحات را “no index and no follow”  کنید تا تاثیر منفی روی بهینه سازی نگذارید.

  1.   کلمات کلیدی (Keyword Stuffing)

۸۵۴تکرار کلمات کلیدی مشابه، بارها و بارها، نه به این دلیل که استفاده از آنها در متن مفید است بلکه با فرض به اینکه دارید آن صفحه را بهینه سازی می کنید، یک تکنیک سئوی بسیار نادرست است. اینکارنه تنها بازدید کنندگان را از دنبال کردن و خواندن محتوا دلسرد می کند، بلکه یک نشانه برای موتورهای جستجو است مبنی بر که شما در حال تلاش برای دستکاری الگوریتم های آن هستید. ذکر کلمات کلیدی در عنوان، توضیح متا، پاراگراف ابتدای متن و در چند جای دیگر متن به طور طبیعی، کافی است.

  1.   لینک گذاری به صورت پست های مهمان

سال گذشته خیلی ها اصرار داشتند که یک راه امن برای دریافت لینک به وب سایت خود، از طریق پست های مهمان است. البته پست های مهمان می تواند راه خوبی برای این کار باشد، اما اگر به اشتباه انجام شود، می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند. شما می توانید در وب سایت های با کیفیت بالا در زمینه خودتان پست بگیرید اما هدف نباید صرفاَ گرفتن لینک باشد، بلکه برای اینکه بیشتر در معرض قرار بگیرید و به رسمیت شناخته شوید این کار را بکنید.

 

  1.   پذیرفتن پست های مهمان های بی کیفیت

می توانید در وب سایت خود نویسندگان جدید معرفی کنید، و محتوای هایی که توسط دیگران نوشته شده اند را منتشر کنید اما به شرطی که اصیل و مرتبط باشند و برای مخاطبان نیز مفید باشند. اگر این موارد را رعایت نکنید، بهتر است که اصلاً هیچی جیزی منتشر نکنید. انتشار مطالب جدید به صورت منظم تکنیک خوبی برای سئو سایت است، اما مهم است که توازن بین محتوایی که برای وب سایت تولید می شود و مطالبی که در ازای تبادل لینک به وب سایت ارائه می شوند، حفظ شود.

 

  1.   متن پنهان/نامرئی (Cloaking / Invisible Text)

پنهان کردن (مخفی کردن مقصد واقعی یک لینک) و نشان دادن نسخه های مختلف از یک صفحه به اسپایدر ها و کاربران، در گذشته یک تکنیک رایج بود اما دیگر اینطور نیست. امروزه استفاده از چنین تکنیک هایی اصلا توصیه نمی شود. شما باید هم برای اسپایدر های موتور جستجو و هم برای کاربران فقط یک نسخه از صفحه را داشته باشید و همچنین اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند تفاوت بین محتوای وب سایت و تبلیغات را متوجه شوند.

 

  1.   استفاده از تبلیغات بیش از حد در بالای سایت

بله، از وقتی که گوگل وب سایت هایی که در بالای بخشی از صفحه که بدون اسکرول قابل مشاهده هستند (بالای fold) بیش از حد تبلیغات می گذارند را مجازات می کند، این تکنیک هم تبدیل به یکی از تکتیک های نادرست سئو شده است. ). اگر متوجه شدید که ترافیک دارد به صورت ناگهانی کاهش پیدا می کند، باید بررسی کنید که آیا تحت تاثیر الگوریتم طرح بندی صفحه قرار گرفته اید یا خیر.

 

  1.   خرید لینک

ساخت یک وب سایت یا وبلاگ موفق زمان می برد و ایجاد محتوا و گرفتن بک لینک های طبیعی و با ارزش نیاز به صبر زیاد و کار سخت است. اگر به جای آن ترجیح می دهید که از راه میانبر بروید، ممکن است در ابتدا موفقیت موقتی کسب کنید اما خیلی زودی با شکستی بزرگ مواجه خواهید شد.

خرید لینک، از هر نوعی که باشد، یک تکنیک نادرست است و دیر یا زود گوگل متوجه آن خواهد شد و آن موقع است که به احتمال زیاد رتبه بندی خود را از دست می دهید و برای اینکه جایگاه بهتری بگیرید باید حتی بیش تر و سخت تر از قبل سعی کنید.

  1.   استفاده نکردن از ابزار های گوگل وب مستر

گوگل به منظور ارتباط بهتر با مدیران سایت، ابزار های گوگل وب مستر تهیه می کند. میزان اطلاعاتی که شما می توانید در مورد وب سایت خود بدست بیاورید خیلی زیاد است، و ابزار زیادی وجود دارند که به شما  کمک می کند متوجه شوید چگونه می توانید سئو و رتبه بندی خود را در گوگل ارتقا دهید. می توانید مواردی مانند لینک های بد (bad links)، خطاهای جستجو(crawl errors)، عناوین و توضیحات تکراری و خیلی موارد دیگری را از این طریق بررسی کنید.

 

  1.   داشتن تعداد بیشماری لینک خروجی (outgoing link)

۶۲۳فقط لینک های ورودی نیستند که می توانند به وب سایت شما آسیب برسانند، بلکه لینک های خروجی هم می توانند آسیب رسان باشند. وب سایت هایی که از تعداد زیادی لینک های خروجی بدون تگ “nofollow” استفاده می کنند، به عنوان دایرکتوری های پولی در نظر گرفته می شوند.

به طور کلی باید هر لینکی که مربوط به تبلیغات، نظرات و وبسایتهایی هستند که کاملاً به آنها اعتماد ندارید را “nofollow” کنید.

  1.  وب سایت های کند یا غیر قابل دسترس

یک وب سایت باید در کمتر از ۴-۵ ثانیه بارگذاری شده و در تمام طول روز و هفته باید در دسترس باشد. از نظر من، هر چیزی که با موارد بالا مطابقت نداشته باشد، سئوی نادرست است. برای اینکه هر روز هفته بتوانید در دسترس باشید، یک ارائه دهنده خدمات هاستینگ خوب می تواند به اینکار کمک کند، همچنین یک cms مدرن (مانند وردپرس) هم می تواند برای ساخت وب سایت های سریع که در مدت زمانی مقبول بار گذاری شوند، مفید باشد.

 

نتیجه

 

چیزی که امروزه برای موفقیت یک وب سایت مهم است استفاده از تکنیک های سئوی درستی است که هم اخلاقی باشند، هم بر اساس استانداردهای گوگل باشند و هم  همگام با آخرین تحولات الگوریتم های رتبه بندی به روز شده باشند. شیوه های گذشته مانند keyword stuffing، cloaking، ساخت لینک های بی اندازه  زیاد و banner stuffing، مربوط به گذشته هستند و قطعا باید از آنها اجتناب کرد.