1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (15 امتیازبندی, 3 رای)
Loading...

۷ مورد از اسرار فاش شده سئو

اگر شما همیشه بهترین روش ها و شیوه های سئو را دنبال می کرده اید و ناگهان همه چیز نقش بر آب شد ، دلسرد نشوید. در عوض ، این نکات سودمند این مقاله را بخوانید.

حتی برای متخصصان با تجربه سئو هم ، بهینه سازی سئو می تواند گیج کننده باشد. صدها و هزاران عوامل مختلف وجود دارد که می تواند بر چگونگی رتبه بندی سایت شما تاثیر بگذارد و این عوامل مرتبا تغییر می کند (اغلب بدون هشدار قبلی)

اگر همیشه بهترین شیوه های سئو را دنبال می کرده اید و ناگهانی در پیشرفت شما اختلال به وجود آمده ، ناامید نشوید. بدانید که برای همه ما اتفاق افتاده است و رمز و رموز سئو، همیشه به اندازۀ اولین بار مرموز نیستند.

در زیر به هفت مورد از “اسرار” معمول سئو اشاره می کنیم که اغلب کمپین های جدید را به دردسر می اندازد:

 

  1. چرا ترافیک من به طور ناگهانی افت کرد؟

 

احتمالا پیش آمده است که برای مدتی نتایج ثابتی گرفته باشید ، اما یک دفعه ترافیک ارگانیک تان کاهش یافته است. دلیلش چه می تواند باشد؟ پاسخ بستگی به شدت کاهش دارد. اگر کاهش ترافیک ۱۰ درصد یا کمتر باشد ، احتمالا چیز نگران کننده ای وجود ندارد؛ گاهی اوقات به دلیل ایندکس ها ، رقبا و عوامل جدید نوسانات طبیعی انتظار می رود.

از سوی دیگر، اگر ترافیک به شدت افت کند و به صفر برسد (که بسیار نادر است) احتمالا باید یک مشکل جدی پیش آمده باشد. می تواند به معنای این باشد که سایت افت و یا گوگل شما را جریمه کرده است (می توانید در Google Search Console چک کنید کدام یک از این مشکلات پیش آمده است)

اگر ترافیک تان متوسط است ، بهتر لینک های ورودی “بد” را چک کنید که می تواند از نظر گوگل اسپم تلقی شود یا شاید هر گونه تغییر محتوایی که اخیرا در سایت خود ایجاد کرده اید و آدرس صفحه را تغییر داده و یا یک به روز رسانی جدید گوگل باعث شده باشد رتبه بندی شما به طور قابل توجهی تغییر کند.

 

  1. چرا صفحات من در نتایج جستجو نمایش داده نمی شوند؟

 

اگر صفحات شما اصلا در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نمی شوند ، به این معنی است که آنها اصلا ایندکس نشده اند. اگر یک سایت جدید ایجاد کرده اید ، نگران نباشید معمولا بین ۴ الی ۲۸ روز طول می کشد تا گوگل محتوای صفحه اول جدید را ایندکس کند. اگر می خواهید به این روند سرعت ببخشید ، می توانید از طریق Search Console خود ، یک نقشه سایت XML ایجاد کنید (که  به طورکلی اقدام خوبی است)

اگر بعضی صفحات خاص نمایش داده نمی شوند ، فایل robots.txt خود را چک کنید تا مطمئن شوید تصادفا آنها مسدود نشده باشند. به عنوان آخرین راه ، در Google Search Console خطاهای جست وجو را بررسی کنید تا علت مشکل را ریشه یابی کنید.

 

  1. چه اتفاقی برای لینک من افتاد؟

 

اگر برای سایت خود یک لینک ساخته اید ، اما به طور ناگهانی ناپدید شده است ، راه حل معمولا ساده است: سایت میزبان، آن را حذف کرده است. ممکن است لینک از نظر سایت بی ربط تلقی شده باشد ، ممکن است محتوای شما را به طور کامل حذف کرده و یا با یک لینک “nofollow” جایگزین کرده باشد.

دوباره با ناشر سایت بررسی کنید ، و سعی کنید یک لینک جایگزین در جای دیگری بسازید.

  1. چرا رتبه بندی من دائما تغییر می کند؟

نوسان در رتبه بندی طبیعی است. در واقع اگر رتبه بندی تان اصلا تغییر نکند باید تعجب کرد. لازم نیست هر روز رتبه بندی خود را چک کنید. بررسی کردن رتبه بندی هر دو هفته یکبار و یا هر ماه قبل قبول است. رتبه بندی هم مانند بازار سهام، بالا و پایین می شود.

با این حال، اگر نوسانات شدید بود، شاید مشکل از این باشد که استراتژی شما نامتناقض است (مانند تکنیک های کلاه سیاه و سفید و یا تولید متناوب با کیفیت و بی کیفیت)

 

  1. چرا اقداماتی که در رابطه با سئو انجام می دهم نتیجه نمی دهد؟

 

این مشکل نسبت به مشکلات دیگر این فهرست ، جواب خیلی قطعی ندارد. اگر به تازگی یک کمپین را آغاز کرده اید ، به یاد داشته باشید که سئو یک استراتژی بلند مدت است و بسته به زمینه فعالیت ، بودجه و رقبای شما ممکن است لازم باشد ماه ها صبر کنید تا به نتیجه برسید.

اگر کمپین را چند ماهی است که شروع کرده اید و نتایج راضی کننده نیستند ، بودجه تان را بیشتر کنید ، پول بیشتر به معنای کیفیت بالاتر (در بیشتر موارد) و حجم بیشتر است. اگر نمی دانید چکار کنید ، از مشورت کردن با یک متخصص ترسی نداشته باشید.

 

  1. چرا ترافیک من اینقدر نوسان دارد؟

 

به پاسخ هایی که به “رتبه بندی” در “مورد ۴” داده شده است رجوع کنید. نوسانات فقط مختص رتبه بندی نیست. ترافیک هم تحت تاثیر آن قرار دارد. با این تفاوت که بالا و پایین شدن کسب و کار در نوسانات ترافیک تاثیر گذارند.

آیا حرفه شما فصل “اوجی” دارد که بتواند ترافیک بیشتری به سمت شما بکشاند ، یا ترافیک تان با اتفاق خاصی همزمان شده است؟ (مانند جستجو بیشتر برای “کولر” در روزهای گرم)

 

  1. چرا سایت من اینقدر کند است؟

 

این مسئله مانند موارد دیگر این لیست خیلی ربطی به تجزیه و تحلیل ندارد ، اما سرعت سایت شما بر رتبه بندی و عملکرد سایت تان تاثیر می گذارد. اگر می دانید سرعت بارگذاری سایت تان یک مشکل است ، اما نمی توانید بارگذاری آن را سرعت ببخشید ، درمقابل فایل های تصاویر را کوچک کنید و هر پلاگینی که به طور منظم استفاده نمی کنید را حذف کنید.

سپس ، همۀ اطلاعات متا و یا پیش نویس هایی که لازم ندارید را حذف کنید و پلاگین های ذخیره خود را بهینه سازی کنید تا سرعت بارگذاری سایت بیشتر شود. اگر سرعت همچنان پایین بود ، هاستینگ خود را آپ گرید کنید.

این موارد تنها مسائلی نیستند که هنگام مدیریت یک کمپین سئو باید اجرا کنید ، اما خیلی رایج و معمول هستند. راه حل ها همیشه یکسان نیست اما زمانی که شروع به کند و کاو مشکل کنید در نهایت علت را پیدا می کنید و یا حداقل وضعیت را برعکس می کنید.

معمولا همیشه بیش از یک مشکل و بیش از یک راه حل برای رفع این مشکل وجود دارد ، بنابراین دفعه بعد که یک معما در مورد بهینه سازی رسیدید ، آرامش خود را حفظ کرده و شروع به عیب یابی کنید.

 

برگرفته از : entrepreneur