1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (هنوز امتیازی داده نشده)
Loading...

۳ ابزار رایگان برای تست سرعت لود سایت

سرعت سایت

مارکوس میلر، نحوه استفاده از ۳ ابزار رایگان را که سرعت صفحه را تست می کند، مشخص می کند تا سایت شما به یک ماشین جنگی پر سرعت تبدیل شود

قبل از معرفی ابزارها به چند نکته مهم توجه کنید :

لود شدن سریع سایت بسیار مهم است

همانطور که می دانید داشتن یک سایت پرسرعت باعث می شود تا کاربر بتواند بسیار راحت و سریع با سایت تعامل داشته باشد و در ازای آن باعث افزایش Time on site و session های بیشتر می شود و مقدار Bounce rate ( نرخ پرش ) کاهش می یابد که این معنای بهینه بودن یکی از فاکتور های مهم سئو است. پس حجم سایت خودتون رو کاهش بدین تا بتونید بازدیدکننده بیشتری جذب کنید. همچنین کاهش حجم صفحه باعث رشد کلمه کلیدی در صفحات نتایج گوگل هم می شود.

در مقابل سایت های کند و با حجم بالا هستند که از ترافیک و فروش پایین رنج می برند. در اسرع وقت سعی کنید این مورد را بررسی کنید و در صورت مشکل ، اشکال را رفع کنید.
اگر سرعت لود سایت شما بیشتر از ۱۰ ثانیه باشد ، کاربر سایت شما را ترک خواهد کرد و با تکرار این روال رتبه سایت شما دچار افت خواهد شد و صدر نتایج گوگل  را از دست می دهید.

خب حالا این سوال پیش می آید که با چه ابزاری سرعت و حجم صفحاتمان را بررسی کنیم  که در این مقاله می خواهیم ۳ ابزار رایگان را به شما معرفی کنیم. هنگامی که از سه ابزار با هم استفاده کنید، آنها به شما درک بهتری از عملکرد واقعی و بهینه سازی سایت می دهند.

قبل از اینکه به سراغ بررسی سه ابزار تست سرعت سایت برویم ، بهتر است که عوامل اصلی را که بر زمان بارگذاری سایت تاثیر می گذارند را بررسی کنیم :

میزبانی سایت 

اگر از میزبان ( هاستینگ ) کند و غیر قابل اعتماد استفاده می کنید ، سایر عوامل را بی اهمیت می کنید زیرا سایت شما کند و غیر قابل اعتماد خواهد بود. پس سعی کنید از سرویس دهنده های معروف استفاده کنید که از سرعت و آپتایم بالا برخوردار باشد.

مسائل فنی 

حجم صفحات سایت را کاهش دهید و موارد فنی مربوط به قالب، کد های سایت و سرور را بهینه سازی کنید.

حجم 

مهم نیست که سایت خود را چگونه ساخته اید ، زیرا در هر صورت از طریق شبکه اینترنت به کاربر انتقال داده خواهد شد. بنابراین ، هرچه سایت بزرگتر باشد مقدار داده هایی که ارسال و دریافت می شود بیشتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که حجم صفحات شما نباید بیشتر از ۲ MB باشد. لذا در صورت وجود در اسرع وقت حجم آن ها را کاهش دهید.

شبکه کاربر نهایی

این مورد کمی از کنترل شما خارج است و شما باید کاربر نهایی خود را در نظر بگیرید. اگر مردم عمدتا به سایت شما در تلفن های همراه و با استفاده از داده های تلفن همراه دسترسی داشته باشند ، باید اینترنت G 3 را در نظر بگیرید ، به این معنی که سایت باید فوق العاده در زمان بارگذاری سریع باشد.

سرعت سایت

ابزار تست سرعت صفحه

سه ابزار زیر برای آزمایش سرعت سایت و شناسایی روشهای بهبود سئو سایت شما می باشد. این بدان معنا نیست که اینها تنها ابزارهای موجود هستند، اما هنگامی که از هر ۳ این ابزار ها با هم استفاده کنید ، یک روش جامع و ساده برای بررسی سرعت سایت شما خواهد بود.

نیاز های ما از این ۳ ابزار موارد زیر هستند :

حجم صفحه : هر مقدار کوچکتر باشد بهتر است ، توصیه می شود که سایز صفحات شما از ۲ Mb کمتر باشد.

زمان بارگزاری : باید این مورد تا حد زیادی بهینه شود و زمان مطلوب برای سرعت اینترنت در ایران کمتر از ۱۰ ثانیه است.

۱٫ Google PageSpeed Insights

این یک ابزار بهینه سازی فنی سایت است. با تجزیه و تحلیل محتوای صفحه وب ، اطلاعات مورد نیاز را به طور مستقیم از Google فراهم می کند.

PageSpeed  Insights ارزیابی می کند که چگونه یک سایت بهترین شیوه های عملکرد رایج را دنبال می کند و نمره ای از صفر تا ۱۰۰ می دهد که میزان عملکرد آن را ارزیابی می کند و ارزیابی می کند که سایت چگونه می تواند عملکرد بهینه سازی خود را بهبود بخشد

۲٫ Pingdom

Pingdom یک ابزار است که سرعت وب سایت شما را بررسی می کند. شما باید URL خود را وارد کنید و محل مورد نظر را مشخص کنید. مکانی را که نزدیکتر به کسب و کار شماست انتخاب کنید (و یا جایی که سایت شما میزبانی می شود)

ابزار pingdom به شما درجه عملکرد سایت را می دهد و نسبت سرعت سایت شما نسبت به سایت های بررسی شده در این ابزار را نشان می دهد و همچنین حجم صفحه را نمایش خواهد داد.

می توانید حجم انواع فایل های استفاده شده در سایت را مشاهده کنید و هر کدام که شرایط کاهش حجم آن وجود داشته باشد را بهینه کنید.

عوامل مختلفی در سرعت سایت دخالت دارند : DNS, SSL, Send, Wait, Receive,Connect

زمان انتظار ( Wait ) بسیار مهم است زیرا مربوط به هاستینگ شما می باشد و اگر زمان انتظار برای دریافت هر کدام از فایل های صفحه بالا باشد باید میزبانی هاستینگ خود را تغییر دهید.

۳٫ Google Mobile Test

با توجه به اطلاعات به دست آمده از  Google 70 درصد از بازدیدکنندگان تلفن همراه هنوز در ارتباط با داده های G3 هستند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ این آمار باقی بماند از این رو هنوز هم مشکل سرعت در تلفن همراه وجود دارد.

 

سرعت سایت

اگر اکثر مخاطبان شما را کاربران تلفن همراه تشکیل می دهند، پس سایت شما باید برای این کاربران بهینه سازی شود.

ابزار Google Mobile خلاصه ای از عملکرد سایت را در G3 به اشتراک می گذارد و همچنین یک گزارش ارائه می دهد.

به وسیله این ابزار شما می توانید سایتتون را با سایت های دیگر در صنعت خود مقایسه و برخی از پیشنهادات برای اصلاح را دریافت کنید. شما همچنین می توانید یک گزارش مفصل در مورد آنچه که می توانید برای سرعت بخشیدن به کارها انجام دهید را دریافت کنید