1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (15 امتیازبندی, 3 رای)
Loading...

زلزله چند ریشتری الگوریتم هسته ای گوگل

همانطور که هر سال انتظار به روز رسانی های جدید گوگل هستیم ، امسال هم چندین بار این کار را انجام داد که چندان با افت یا افزایش رتبه سایت ها درگیر نبود. اما اگر چهارشنبه صبح از خواب بیدار شدید و با افت رتبه مواجه شدید، باید گفت تقریبا این پس لرزه های زلزله با ریشتر های مختلف به همه سایت ها رسیده است. به دلیل اینکه گوگل حاظر نیست به هیچ عنوان در مورد سیگنال های رتبه بندی هسته و به روز رسانی های خود توضیحی دهد ، کار را مشکل می کند. پس تمام تلاش  خود را می کنیم تا بر اساس تجربه و آموخته هایمان به این موضوع نگاه کنیم. زیرا خودتان باید حدس بزنید که چه مواردی تغییر کرده است و کدام فاکتورهای سئو در رتبه بندی تغییر ارزش پیدا کرده اند. در ادامه مقاله می خواهیم درباره جدیدترین آپدیت الگوریتم هسته ای گوگل بپردازیم که در تاریخ ۱ AUG گوگل از آن خبر داد.

گوگل اعلام می کند که اگر آخرین آپدیت الگوریتم گوگل به رتبه سایت شما لطمه بزند هیچگونه ” تعمیر ” وجود ندارد و باید خوشحال باشید که در واقع یک بروزرسانی گوگل وجود دارد که ممکن است پیروی از آن باعث پیشرفت چشمگیر سایت شما باشد.

گوگل در روز چهارشنبه در توییتر خود تایید کرد که این هفته ” الگوریتم هسته ای گوگل ” به روزرسانی خواهد شد. این پس از آن بود که از چهاشنبه صبح جامعه جستجوگران و وبمستران متوجه تغییرات در رتبه بندی و ترافیک سایت خود شدند.گوگل در هر سال چندین به روزرسانی خواهد کرد تا تایید شود، درحالی که تعداد بسیاری تاکنون توسط گوگل رد و تایید شده اند.

توییت گوگل : الگوریتم هسته ای

این هفته ما الگوریتم هسته ای را به روزرسانی خواهیم کرد، همانطور که در هر سال چندین بار این کار را می کنیم. راهنمایی های ما در مورد این به روز رسانی همانند به روزرسانی ماه مارس است که در اینجا اشاره خواهیم کرد:

— Google SearchLiaison (@searchliaison) August 1, 2018

به روزرسانی ماه مارس و به روز ماه آپریل از اوایل امسال ” به روزرسانی الگوریتم هسته ای  ” بوده است. گوگل به وبمستران توصیه کرده بود که این آپدیت ها تغییراتی ایجاد نمی کند. این چیزی است که گوگل گفته بود :

هر روزه گوگل معمولا یک یا چند تغییر برای بهبود نتایج ما طراحی میکند. بعضی از آن ها برای پیشرفت های خاص متمرکز هستند. هفته گذشته ما الگوریتم هسته ای را به روزرسانی کردیم. ما این کار را به طور معمول چندین بار در سال انجام می دهیم.

همانند هرگونه به روزرسانی ، برخی از  سایت ها ممکن است به کاهش رتبه دچار شوند برخی هم افزایش رتبه. در حال حاظر برای صفحاتی که کمی ضعف دارند مشکلی بوجود نمی آید. در عوض این تغییرات ، به سایت هایی که قبلا پاداش نداده شده بود ، سود می رساند.

هیچگونه “تعمیر” برای سایت هایی که نسبت به منابعی که روی محتوای عالی تمرکز کرده اند ، کمتر محتوا ایجاد کرده اند ، وجود ندارد. با گذشت زمان ممکن است محتوای شما نسبت به سایر صفحات افزایش یابد.

به طور خلاصه ، گوگل برای  اصلاح الگوریتم خود جهت بهبود نتایج جستجو برای کاربران به این کار ادامه خواهد داد. گوگل به وبمستران و مدیران وبسایت ها می گوید هیچ روشی وجود ندارد تا پس از به روزرسانی الگوریتم آن را انجام دهید تا بهتر در گوگل رنک بگیرید. در عوض سعی کنید وبسایت خود را بهتر در طول زمان حفظ کنید تا گوگل این بهبود کیفیت را در طول زمان شناسایی کند و رتبه بندی شما را بهبود بخشد.

به روز رسانی الگوریتم هسته ای گوگل در آگوست همچنان در حال تغییر است.

گوگل به روز رسانی الگوریتم بزرگ جستجوی خود را ارائه کرده است. همچنان چند روز باقی مانده است تا کاملا تغییر را مشاهده کنیم.

در روز چهارشنبه ، گوگل اعلام کرده است که یک بروزرسانی در الگوریتم هسته ای را آغاز کرده است . امروز متوجه شدیم که بروز رسانی همچنان ادامه دارد و تا هفته آینده گسترده تر خواهد شد.

مدیر جستجوی گوگل ، دنی سالیوان می گوید : ” تا وسط هفته آینده گفته می شود، کاملا انجام خواهد شد.” این پاسخ را به سوال “چه زمانی نوسانات نتایج جستجوی گوگل آرام خواهد شد؟ ” که یکی از کاربران پرسیده بود ، توییت کرد.

بر اساس معیار هایی که ما به دنبال آن هستیم ،به نظر می رسد این بروزرسانی یک تغییر چشمگیر باشد. هدف گوگل با این به روز رسانی ، بهبود کیفیت کلی نتایج جستجو می باشد.

توصیه های جاری گوگل در این به روزرسانی این است که وب مستر ها نیازی به تغییرات فنی در وب سایت هایشان ندارند. در حقیقت، این شرکت اعلام کرده است ” نیازی به تعمیر نیست ” و هدف گوگل ترویج سایت هایی است که محتوای با کیفیت ارائه می کنند. گوگل گفته است که شما باید به دنبال راه هایی باشید که وبسایتتان را بهتر کنید و مطالب و تجربیات با کیفیت بهتر را برای بازدیدکنندگان خود فراهم کنید.

بنابراین، چند روز دیگر صبر کنید تا کاملا به روزرسانی انجام شود و تاثیر گرد و غبار این طوفان بزرگ گوگل را روی رتبه بندی احساس کنید.

اینطور که متوجه شدیم ، این به روزرسانی یک تغییر در الگوریتم اصلی جستجوی گوگل است. همانطور که می دانید بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ فاکتور و سیگنال رتبه بندی وجود دارد.
به نظر ما آپدیت الگوریتم هسته ای تغییر در اهمیت ، نوبت ، وزن و ارزش این سیگنال هاست. به همین دلیل گوگل نمی تواند بدون اینکه سر مخفی سئو را برملا کند،  اعلام کند چه چیزی را تغییر داده است. ( پس نمی گوید : ) )

تنها می توان این تصور را داشت که ۲۰۰ عامل گفته شده از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. حال تصور کنید که مثلا گوگل ترتیب ۴۲ تا از این فاکتور ها را تغییر داده است. رتبه بندی تغییر خواهد کرد اما نمی توان دقیق گفت که چه اتفاقی رخ داده است زیرا این نتیجه حاصل ترکیبی از فاکتور های بسیاری است که به هم مربوط هستند. نه به خاطر یک عامل خاص.

بدیهی است که ساده نیست اما یک راه خوب برای فکر کردن درباره یک بروزرسانی اصلی است.

نمونه فرضی

” در این به روزرسانی ما ارزش قرار دادن کلمه کلیدی در تگ H1 را ۲% افزایش دادیم ، ارزش HTTPS را ۱۸% افزایش داده ایم ، ارزش قرار دادن کلمه کلیدی در تگ عنوان را ۹% کاهش دادیم ، مقدار D را در محاسبه pagerank از ۸۵ به ۷۰ تغییر دادیم و شروع به استفاده از روش بازاریابی TF-iDUF برای وارد کردن کاربران به جای روش سنتی TF-PDF کرده ایم. ”

همانطور که متوجه شدیم به احتمال زیاد به روز رسانی الگوریتم هسته ای شما را برای چیزی « مجازات نمی کند » و فقط یک سایت دیگر (رقبای شما) را برای فاکتور دیگری تشویق ( افزایش رتبه ) می کند.

میتوان موارد کلی مرتبط با الگوریتم هسته ای که حاصل از تجربه تیم سئو نوین است را موارد زیر نام برد:

  • قصد و تصمیم کاربر
  • طراحی مناسب محتوای اصلی
  • محتوای مکمل مفید
  • طرح بندی صفحه
  • مکان های تبلیغاتی
  • حجم محتوا
  • E.A.T

در نهایت اگر موفق شدید و رتبه سایت به رنک ۱ رسید خدمات سئو را متوقف نکنید زیرا سایت رنک دوم قرار نیست دست از سئو کردن بردارد.

هیچ کس نمی گوید سئو آسان است.