1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (18 امتیازبندی, 4 رای)
Loading...

۳ تغییر در سایت که می تواند به سئو شما ضرر بزند

۳ تغییر در سایت که می تواند به سئو شما ضرر بزند

یکی از بزرگترین عوامل موثر در ترافیکی که از موتورهای جستجو دریافت می کنید، پروفایل لینک ورودی سایت تان است. وقتی یک تغییر قابل توجه در سایت خود به وجود می آورید، یک از مواردی که موتورهای جستجو باید در نظر بگیرند این است که آیا آن لینک ها هنوز هم معتبر هستند یا نه.
آیا شخصی که قبلا به سایت شما لینک داده بود، هنوز هم با وجود تغییری که به وجود آورده اید، تمایل دارد به آن لینک بدهد.
البته که موتور جستجو نمی تواند پاسخ به این سوال را تشخیص دهد، اما کاری که می کند این است که در ابتدا مقدار موثر آن لینک های ورودی را برای یک دوره کاهش می دهند، تا زمانی که ببینید آیا افراد لینک هایی که به سایت شما داده اند را پس از تغییر بزرگی که در سایت ایجاد کردید، حذف می کنند یا خیر.
این فرآیند فیلترینگ کمک می کند تا آنها جلوی اسپمرهایی را بگیرند که قصد دارند دامنه هایی با تعداد زیادی لینک معتبر بخرند و سپس آنها را به وب سایت هایی کاملا متفاوت تغییر دهند (به عنوان مثال، خرید دامنۀ یک موسسه آموزشی و تبدیل آن به سایت بیمه اتومبیل). افرادی که قبلا به سایت موسسه آموزش لینک داده بوده اند قطعا نمی خواهند از یک سایت بیمه اتومبیل حمایت کنند.
بیایید نگاهی به چند مورد از تغییراتی بیاندازیم که از نظر موتور جستجو ممکن است آنقدر بزرگ باشد که بخواهد در مورد سایت شما تجدید نظر کند.

۱- دامنه

خیلی از ناشران وب سایت تصمیم می گیرند دامنه خود را تغییر دهند. به عنوان مثال، شاید آنها در ابتدا با دامنه “.net” آغاز کرده باشند و بعدها توانسته باشند “.com” همان دامنه را بدست آورند. و یا شاید فقط می خواهند برند شرکت خود را تغییر دهند.
تغییر دامنه، به هر دلیلی که باشد، از نظر موتورهای جستجو به طور بالقوه یک تغییر بزرگ دیده می شود، به خصوص اگر علاوه بر تغییر دامنه، به یک باره وب سایت را مجددا طراحی کنید و ساختار URL و محتوا را هم تغییر دهید.
حتی اگر فقط دامنه را هم تغییر دهید، موتورهای جستجو به اندازه کافی دلیل دارند تا به این فکر کنند شاید افرادی که به دامنه قدیمی لینک داده بودند دیگر نخواهند به دامنه جدید لینک بدهند. با یک تغییر دامنه ساده و اجرای صحیح ریدایرکت۳۰۱، خطر تنزل نسبتا کم می شود. اما خطر هنوز هم در کمین است.

 

حتما بخوانیدراهنمای کامل برای بهینه سازی محتوا در سئو

۲- ساختار URL

خیلی غیر معمول نیست که یک سایت کاملا از نو طراحی شود و یا یک سیستم مدیریت محتوای جدید (CMS)، بدون ایجاد تغییرات قابل توجه در محتوای قبلی، پیاده سازی کند. با این حال، برای موتور جستجو زمان می برد تا ساختار جدید سایت را درک کند و مواردی که در نسخه جدید سایت هستند را تشخیص دهند.
همه روابط پیچیدۀ بین صفحات سایت بازسازی می شود، و ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها برای موتور جستجو طول بکشد تا بتواند این روابط را از نو درک کند. در این میان، حتی ممکن است احساس کنند باید ارزش سایت شما را تا حدودی کاهش دهند. پیاده سازی ریدایرکت ۳۰۱ از صفحات قدیمی به صفحات جدید به حل این مشکل کمک خواهد کرد، اما آن را به طور کامل از بین نمی برد.

۳- محتوا

تغییرات قابل توجه در محتوا هم می تواند بهانه ای به دست موتور جستجو بدهد که با وب سایت شما چگونه برخورد کند. حتی اگر موضوع اساسی تغییر نکرده باشد، برای موتور جستجو زمان می برد که این را تشخیص دهد.