1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (10 امتیازبندی, 2 رای)
Loading...

تصورات غلط درباره چگالی کلمه کلیدی

چگالی کلمه کلیدی

چگالی کلمه کلیدی و تصورات غلط در محتوای سئو

آیا شما به ۲۳ کلمه کلیدی در یک پست برای وبلاگ خود نیاز دارید. چند کلمه کلیدی باید در یک محتوا استفاده شود.

“  چند کلمه کلیدی باید در هر مقاله استفاده کنم؟ “

بیشتر افراد به دنبال یک عدد دقیق ویا درصد درست برای چگالی کلمه کلیدی در محتوای وب سایت و پست خود هستند.آن‌ها احساس می کنند که اگر دقیقا این تعداد کلمه کلیدی را در محتوای خود استفاده کنند، بازدید و ترافیک سایت افزایش پیدا می کند.

ولی متاسفانه این نگرش درست نیست و چگالی کلمه کلیدی یک فاکتور بی فایده برای بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو و نرخ تبدیل می باشد.

برای کمک به هر کسی که به دنبال پاسخ به این سوال باشد، می‌خواهیم تصورات نادرست رایج در مورد چگالی کلمه کلیدی را امتحان کنیم و نشان دهیم که جادویی در تعداد کلمه کلیدی وجود ندارد.

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید در ادامه با ما همراه باشید

کم ارزشی چگالی کلمه کلیدی

هیچ (همبستگی) ارتباط واضح و دقیقی بین چگالی کلمه کلیدی و میزان تولید ترافیک ارگانیک توسط یک پست یا یک صفحه وجود ندارد. در این مورد فقدان شواهد ممکن است به خودی خود شاهد باشد ، از آنجایی که هیچ کارشناس سئو ای قادر به تعیین نسبت ایده آل کلمه کلیدی به محتوای تولید شده نیست.

البته به این معنی نیست که کلمات کلیدی اهمیت ندارند باید فراتر از کلمه کلیدی فکر کنید و بدانید عوامل مهم تر دیگری وجود دارد

 

ماهیت کلمات کلیدی

شواهد نشان می دهد که موتورهای جستجو تاکید کمتری بر تعداد کلمات کلیدی استفاده شده  در مقایسه با هدف کلمات کلیدی در محتوا دارند. موتورهای جستجو هوشمند هستند و در نهایت به کاربران نشان می دهند، بهترین حالت برای آنچه که به دنبال آن هستند، بدون در نظر گرفتن تعداد کلمات کلیدی موجود در محتوا نشان می دهند.

برای مثال می توانید از کلمه کلیدی وکیل قانون خانواده در مطلب خود استفاده کنید و برای مطلع ساختن موتورهای جستجو روی این کلمه کلیدی فوکوس بیشتری داشته باشید.

آیا کاربر به دنبال یک وکیل مدافع حقوق خانواده است؟ آیا به دنبال این است که چگونه یک وکیل دادگستری شود؟ آیا کاربر اطلاعاتی در مورد چگونگی پرونده طلاق می خواهد؟

چگالی کلمه کلیدی
چگالی کلمه کلیدی

تحقیق کلمه کلیدی

پس نتیجه این است که مفهوم کلی محتوای تولید شده بیشتر از چگالی کلمه کلیدی برای موتورهای جستجو اهمیت دارد. بسیاری از متخصصان سئو ، فهرستی از کلمات کلیدی هدف را در ذهن خود در نظر دارند تا با کمک آن ها محتوا را ایجاد کنند، اما زمان را برای پشتیبانی از شرایط آنها با داده ها یا مناسب بودن آنها در یک استراتژی محتوایی جامع ندارند.

شما می خواهید مطمئن شوید که اصطلاحات مورد استفاده شما با موضوع محتوای شما انطباق دارد و حجم جستجوی مشخصی داشته است و چه از آن برای تبلیغات صفحه فرود برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت و چه برای کمپین های بازاریابی محتوا استفاده  می شود. از استراتژی خود با استفاده از داده‌ها پشتیبانی کنید و تصویری روشنی از این که محتوا تولید می کنید چگونه می‌خواهید محتوای خود را برای شما کار کنید ، ایجاد کنید.

 

تعداد کلمات ایده آل

یک سوال دیگر در مورد محتوای متناسب برای موتورهای جستجو این است که چه تعداد کلمه برای یک محتوا مناسب است؟  این سوال به این دلیل مطرح می شود که افراد میخواهند بدانند که چگونه زمان خود را برای نوشتن یک محتوا برنامه ریزی کنند.اگر یک پست با تعداد ۵۰۰ کلمه نتیجه داشته باشد دیگر از نوشتن پست ۳۰۰۰ کلمه ای خودداری کنند.

پاسخ به این سوال به عوامل دیگری بستگی دارد و نمیتوانیم بدون ارزیابی عوامل دیگر به صورت جداگانه نمی توانیم یک قاعده سخت برای آن در نظر بگیریم. به هرحال میتوانیم برای اینکه محتوا یک پست و یا یک صفحه چقدر باشد آگاهی داشته باشیم.

با هدف پست شروع می کنیم.

·        هدف

همیشه هدف محتوای یک پست را ارزیابی کنید. آیا اطلاع رسانی است؟ آیا برای یک صفحه فروش است؟ آیا یک صفحه اصلی برای یک آگهی است؟ برای تولید محتوا برای هریک از این صفحات تعداد کلمات و طول آن را تغییر می دهد. به طور مثال یک محتوا برای وبلاگ می تواند بالای ۱۵۰۰ کلمه باشد اما تعداد کمی از کاربران می خواهند در صفحه فروش مطلب مفید و کمتری را بخوانند. خوانندگان به دنبال چیزهای متفاوتی هستند و یا می توانند با خواندن محتوای وب سایت تان  خریدار محصولات شما باشند.

مشاهده یک صفحه فروش کوتاه و مختصر ممکن است کاربران بسیاری را به خرید تشویق کند.همچنین یک وبلاگ یا صفحه وب ممکن است به یک محتوا عمیق تر نیاز داشته باشد.

 

·        رقابت

همیشه به رقبای خود نگاه کنید به خصوص اگر آنها را رتبه بندی کنید. اگر رقیب کاری شما در سطح بالاتری قرار دارد و از محتوای طولانی استفاده می کند، ممکن است شما هم این کار را برای وب سایت خود انجام دهید فقط باید خیلی بهتر از آن انجام دهید.
تلاش کنید یک محتوای منحصر به فرد و مناسب با کاربران و مخاطبین خود تولید کنید.

 

·        سئو

شما در نظر میگیرید که از چند کلمه کلیدی در محتوا استفاده کنید . برای جلوگیری از محتوایی که اسپم خوانده می شود یک محتوای ارگانیک تولید کنید  و تمام جنبه های موضوع را پوشش دهید. برای یک صفحه کوتاه کار نکنید زیرا فایده ای ندارد و خوب خوانده نمی شود.

 

·        راندمان تبدیل محتوا

من معتقدم که محتوای تولید شده باید کاربر پسند باشد وبرای مخاطبان و کاربران شما  مفید و جذاب باشد.نه اینکه صرفا به منظور ارتقائ برای موتورهای جستجو  باشد. در حالی که استفاده از محتوا برای تولید ترافیک یک هدف است، هدف نهایی باید کنترل نرخ تبدیل ها باشد. این کار در صورتی قابل اجرا می باشد که محتوای شما برای مخاطبین هدف تولید شود.

·        مقاله : ابزارهای CRO برای بهبود عملکرد سئو

بهینه سازی نرخ تبدیل

مخاطبین خود را بشناسید

درک اینکه برای چه نوع مخاطبی محتوا نوشته می شود، در موفقیت و شکست محتوا شما بسیار تاثیر دارد. مهم نیست محتوای شما چقدر بلند است و یا چند کلمه کلیدی در آن استفاده می شود اگر پیغام درست و کاملی برای مخاطب و کاربر مناسب نداشته باشید، محتوای شما موفقیت آمیز نخواهد بود .

بسیاری از شرکت ها و آژانس های سئو رایگان بدون در نظر گرفتن جذب مشتری محتوا را برای شما تولید می کنند .درک اینکه مشتری ایده آل کدام است و چگونه آن را جذب کنید به شما کمک میکند.

 

مخاطبان چه می خواهند

مهم نیست که محتوای شما چقدر بلند است و یا شما در چه جایگاهی هستید و یا چند کلمه کلیدی استفاده می‌کنید؛ اگر پیغام مفیدی برای مخاطب نداشته باشید، کمپین بازاریابی محتوای شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
همچنین درک مشتری می تواند بسیار به شما کمک کند.

  • بدانیم که چه می خواهند؟
  • چگونه با آن ها ارتباط برقرار کنیم؟
  • چه سایت ها و پلت فرم هایی را جستجو می کنند؟
  • دنبال چه راه حل هایی هستند؟

زمانی که مشتری و یا ارباب رجوع خود را درک کنید ، به شما کمک می کند تا مطالبی بنویسید که به فروش شما کمک می کند. مخاطبان این تصور را دارند که محتوا برای آنها نوشته شده و احتمال بیشتری دارد که این مخاطبان به مشتری تبدیل شوند.

 

در نوشتن محتوا هدف را در نظر بگیرید.

شاید کمی احمقانه به نظر برسد اما مهم است که بدانید چرا قبل از شروع محتوا سازی می کنید. گاهی اوقات شما به سادگی می نویسید تا ترافیک و بازدید سایت را افزایش دهید و گاهی برای مشترکین می نویسید که این به معنی ایجاد دو نوع مختلف محتوا می باشد.

شما نه تنها باید به خدمات سئو و بهینه سازی محتوا فکر کنید بلکه باید در مورد بهینه سازی نرخ تبدیل (cro) نیز فکر کنید.

چه عواملی در محتوا باعث می شود که مخاطب جذب آن شود؟ چه عاملی در محتوا کاربر را به خرید محصولات شما جذب خواهد کرد؟

هدف و روش نگارش و نحوه تعامل با کاربران و مخاطبان ، محتوای شما را شکل میدهد.

 

منحصر به فرد باشید

خلاق باشید و با پیام های محتوای خود سازگار باشید. به سه دلیل این امر مهم است:

  • این به اعتبار برند و نام تجاری شما کمک می کند.
  • به کاربران شما کمک می کند که درک بهتری از کسب و کار شما داشته باشند.
  • شما را از رقبایتان متمایز می کند.

درک اینکه چه مخاطبانی دارید و چه محتوایی را برای آن ها تولید می کنید جزء مهم و  اصلی کسب و کار شما است .بدون این دانش محتوای شما در معرض خطر و یا غلط است.

 

نتیجه گیری

البته بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو یک جزء مهم برای نوشتن محتوای سئو است اما این یک جزء مهم و نهایی نیست.
رویکرد شما در نهایت به این بستگی دارد که چه کلمات کلیدی مورد هدف قرار می دهید، چه چیزی برای مخاطب شما و هدف محتوای شما منطقی است.

در نهایت رویکرد شما به کلمات کلیدی بستگی دارد .چه چیزی برای مخاطبان شما و هدف محتوای شما اهمیت دارد. همیشه توصیه می کنیم از A/B تست برای محتوای خود استفاده کنید تا متوجه شوید چه کاری بهترین نتیجه را برای مخاطبان و اهدافتان رقم خواهد زد.

 

برای کاربران و مخاطبان خود محتوای ارگانیک بنویسید و یک هدف نهایی در ذهن داشته باشید. با این روش مطمئن باشید ترافیک و بازدید ومشتریان  بیشتری کسب می کنید.