1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (20 امتیازبندی, 4 رای)
Loading...

ابزارهای CRO برای بهبود عملکرد سئو

آیا سایت شما ترافیک زیادی دارد؟ اگر بله، عالی است! اما کار شما تمام نشده است. حال زمان اجرای یک کمپین بهینه سازی برای نرخ تبدیل می باشد. در این جا ۴ ابزار را برای کمک معرفی می کنیم.

هر متخصص باهوش بهینه سازی سایت (SEO) می داند، که بهینه سازی یک وب سایت هرگز متوقف نمی شود. زمانی که شما فکر می کنید کار شما به اتمام رسیده، گوگل الگوریتم خود را بروز می کند یا ویژگی های جدیدی به آن اضافه می نماید. علاوه بر این وب سایتتان همیشه در حال تغییر است، به همین دلیل وجود ترفندهای کوچک هم برای تنظیم استراتژی سئو الزامی است، تا یک گام از رقبا جلوتر باشید.

گاهی ترفندهای کوچک حس برانگیز به نظر می رسند، مانند افزایش برجستگی دکمه ” افزودن به سبد خرید ” در صفحه محصول یا برجستگی سرتیتر در ادامه اسکرول صفحه. احتمالا شما با این شرایط دشوار روبرو شده اید که در آن ، تغییر مفید بنظر می رسد، اما تعیین کمیت تاثیر بدون هیچ داده ای تقریبا غیر ممکن است. این جا، جایی است که بهینه سازی نرخ تبدیل ( CRO ) وارد بازی می شود.

نرخ تبدیل

SEO یا CRO ؟ کدام الویت دارد؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) تقریبا شبیه سناریوی مرغ و تخم مرغ می باشد، به این معنا که الویت بندی آن بسیار دشوار است.

  • آیا باید بر ترافیک ارگانیک سایت خود تمرکز کنید و سپس به بهینه سازی نرخ تبدیل بپردازید؟
  • یا باید قبل از ارتقاء استراتژی بالای قیف مشتری ، یک مسیر تبدیل بدون اصطکاک ایجاد کنید؟

بسته به اینکه چقدر مشتاقانه می خواهید نرخ تبدیل کسب و کار خود را بهینه سازی کنید ، برخی از ابزارها به حداقل بازدید کننده برای اطمینان از آزمایش های A/B تست و جمع آوری داده ها که، نیاز دارند.

به همین دلیل منطقی است که ابتدا از بودجه بازاریابی خود برای قیمت سئو استفاده کنید چون کیفیت وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر روی روش های دیگر شما خواهد داشت. یک مثال مستقیم از نمره کیفی شما که شامل کیفیت صفحه فرود و نرخ کلیک نسبت به رتبه (CTR) است، که نقش مهمی در تعیین هزینه برای هر کلیک (CPC) ایفا می کند. در حالی که بهینه سازی نسبت نرخ تبدیل (CVR) به تنهایی باعث افزایش ترافیک شما نمی شود، اما به کاهش اصطکاک و کاهش نقاط ضعف رابط کاربری کمک می کند که می تواند باعث افزایش درآمد شود. حتی برخی از وب سایت های بسیار زیبا و با محصولات پر طرفدار به علت موردی ساده مانند فرایند پرداخت سخت نمی توانند به پتانسیل واقعی خود برسند.

بهینه سازی نرخ تبدیل

ابزارهای CRO

ابزارهای زیر می تواند توسط کارشناسان تبدیل و سئو کاران که به دنبال بالا بردن روندهای خود هستند، مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا به ۴ ابزار CRO برای کمک به بهبود روند بهینه سازی نرخ تبدیل می پردازیم.

Hotjar

قابلیت ها : امکانات تجزیه و تحلیل چندگانه از قبیل Heatmaps (نقشه حرارتی) دیداری، ثبت بازدید کننده، رای گیری، نظرسنجی و دیگر موارد.

زمان جمع آوری داده ها: متنوع

چیزی که ممکن است در مورد این ابزار ندانید: Hotjar یکی از تنها ابزاری است که به شما اجازه می دهد مجموعه داده های خود را بطور کامل سفارشی کنید. اغلب ابزارها بطور مداوم داده ها را از تمام صفحات و بازدید کنندگان جمع آوری می کنند اما Hotjar با این تعریف متفاوت است و به شما این امکان را می دهد تا میزان اطلاعات جمع آوری شده را کنترل کنید و گزارش هایی را در مورد پرواز تهیه کنید.

این ابزار همچنین از تکنیک های نمونه گیری هوشمند استفاده می کند. به عنوان مثال اگر سایت شما ۷۵۰۰۰ بازدید کننده در روز داشته باشد اما برنامه Hotjar تنها ۲۵۰۰۰ بازدید کننده را ثبت کرده است، الگوریتم این ابزار داده هایکی از سه بازدید کننده در روز جمع آوری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که یک توزیع یکنواخت وجود دارد. همچنین می توانید نرخ نمونه برداری را متناسب با ترجیحات خود تغییر دهید.

چگونه این مسئله در مورد سئو سایت بکار می رود: تجزیه و تحلیل heatmaps توسط نوع دستگاه برای شناسایی نقاط داغ و سرد و دریافت داده های کلیک شده برای دیدن این که کدام المان ها بیشترین تعامل را دریافت می کنند. همچنین شما می توانید بررسی کنید که چه تعدادی از کاربران تا پایین صفحه شما را مشاهده نموده اند و نسبت به متن شما علاقمند بوده اند.(کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید)

آیا واقعا می خواهید بدانید که یک بازدید کننده چگونه با سایت شما تعامل می کند؟ فیلم هایی که از سایت ضبط شده است را دنبال کنید تا حرکت یک بازدید کننده را در سایتتان مشاهده نمایید. شما همچنین می توانید رای گیری و نظرسنجی را در سایت خود ایجاد نمایید و از کاربران بخواهید که بازخورد خود را از تجربه شخصی خود بیان کنند. این می تواند بخصوص در زمانی مفید باشد که قصد طراحی مجدد صفحه لندینگ وب سایت خود را دارید.

Hotjar

EyeQuant

توانایی ها : یک ابزار پیش بینی حرارتی که به شما این امکان را می دهد که معیارهایطراحی صفحه وب خود را آنالیز کنید، مشاهده یک نقشه برای این که چشمگیرترین ویژگی ها را شناسایی کنید، برجسته کردن نقاط حساس، مناطق مورد علاقه و بیشتر.

زمان جمع آوری داده ها: لحظه ای ! الگوریتم پشت این ابزار، هزاران مطالعه از لحاظ آماری قابل ‌توجه را ترسیم کرده تا مشخص شود که کدام عناصر یک صفحه وب بیش‌ترین توجه را به خود جلب می‌کند.

چیزی که ممکن است در مورد این ابزار ندانید: EyeQuant در حال حاضر بر روی یک جز نمایش کار می‌کند که می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا بهتر درک کنند چگونه تبلیغات آنلاین خود را بهبود بخشند. این امتیاز نمایش تبلیغاتی، همانطور که گفته می شود، “ویژگی‌های بصری یک تبلیغ را از ویژگی‌های ساده مانند رنگ‌ها و کنتراست، تا پیچیده ترین عوامل همچون تشخیص شی تجزیه و تحلیل می کند.”

در حالی که EyeQuant قادر خواهد بود امتیاز نمایش تبلیغاتی شما را از ۱ تا ۱۰۰ کسب کند، این شرکت هنوز در حال حفاری در داده‌ها به منظور تعیین دقیق این است که چه عواملی باعث بهبود بخشیدن به جایگاه شما می شود.

چگونه این مسئله در مورد سئو بکار می رود: مهم ترین ویژگی EyeQuant نقشه آن است، که به شما این امکان را می دهد که قسمت هایی از صفحه ورود شما را که بیشترین توجه را به خود جلب کرده است را ببینید. این ابزار همچنین تشخیص نقاط کانونی روی یک صفحه را آسان می‌کند تا به شما کمک کند، توصیه های طراحی خود را بهبود بخشید.

آیا می خواهید مطمئن شوید که قیمت تبلیغاتی تان مناسب است؟ از ویژگی نقشه ادراک استفاده کنید، که المان های برجسته که کاربران به احتمال زیاد در سه ثانیه اول از بازدید صفحه شما متوجه آن می‌شوند. همچنین می‌توانید داده‌ها را برای نشان دادن این که چگونه یک کاربر جدید در برابر یک کاربر بازگشتی به محتوای شما نگاه خواهد کرد ، تقسیم‌بندی کنید. بر خلاف اغلب ابزارهای نقشه‌برداری که بر جمع‌آوری داده‌های کاربر تکیه دارند، EyeQuant به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های صفحه های صفحه فرود خود را آپلود کنید و با کلیک روی دکمه بازخورد آن را مشاهده نمایید. این به این معنی است که شما می‌توانید به صفحات فرود خود خیلی سریعتر از ساخت آنها دسترسی داشته باشید.

نکته : این ابزار تنها می تواند برای قسمت بالایی سایت شما مورد استفاده قرار گیرد. توصیه می‌شود که یک عکس از صفحه خود آپلود کنید به جای اینکه نشانی اینترنتی خود را وارد نمایید. مخصوصا اگر پاپ آپ روی سایت دارید.

Eye Quant

Crazy Egg

قابلیت ها : این ابزار این امکان را به شما می دهد که بدانید کدام قسمت در نقشه حرارتی مورد توجه و کدام مورد توجه نبوده است، تحلیل Scroll ، نقشه برداری از مسیری که مشتری طی کرده است، آنالیز رفتارهای کلیکی در صفحات داخلی.

زمان جمع آوری داده ها: متنوع

چیزی که ممکن است در مورد این ابزار ندانید: Crazy Egg اجازه می دهد که بصورت دقیق بتوانید انواه داده های خود را ردیابی کنید. به عنوان مثال شما می توانید رفتار کاربرانی که وارد کاربری سایت خود شده اند را نسبت به کاربرانی که وارد نشده اند بررسی کنید، بخش مبتنی بر تاریخچه کلیک شده قبلی آن‌ها، یا کاربران را بر اساس علاقه خود دسته بندی کنید.

چگونه این مسئله در مورد سئو بکار می رود: Crazy Egg آزمون A / B را بدون نیاز به انجام یک نرم‌افزار گران‌قیمت دیگر ارائه می‌دهد. این ابزار همچنین به رفتار کلیکی کاربر نگاه عمیق تری دارد که EyeQuant فاقد آن است.

crazyegg

Optimizely

قابلیت ها : Optimizely یکی از بهترین سیستم های A/B، سیستم تست چندگانه و چند متغیره می باشد.از آن برای ایجاد آزمایش ها بدون نیاز به کد استفاده کنید. ( با این حال، شما می‌توانید تست‌های خود را کد کنید). این ابزار امکان کنترل کامل بر ترافیک ها، بخش های سفارشی، کاربران و بیشتر را می دهد.

زمان جمع آوری داده ها: متنوع

چگونه این مسئله در مورد سئو بکار می رود: آنالیز کامل وب سایت شما و اگر عناصری وجود دارد که بتواند در آزمایش A / B خوب عمل کند، قابل مشاهده است. با Optimizely شما می توانید به طور همزمان دو محتوای یکسان را بدون نیاز به نگران شدن برای مخفی کردن آن، به طور همزمان تست کنید. این ابزار آزمایش‌های خود را تا زمانی اجرا می‌کند که به اهمیت آماری برسد، بنابراین همیشه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تغییر شما دلیل بهبود و نه نتیجه نوسانات نرمال در نرخ‌ تبدیل است.

با استفاده از این ابزارهای CRO می‌توانید از داده‌های واقعی برای پشتیبانی از ایده‌های خود برای ایجاد تغییرات طراحی در سایت خود استفاده کنید. اگر شما مقدار زیادی ترافیک را به سایت خود هدایت می‌کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که بهینه سازی سایت خود را شروع کنید.