1 ستاره2 ستاره ها3 ستاره ها4 ستاره ها5 ستاره ها (5 امتیازبندی, 1 رای)
Loading...

چرا سئو و محتوای ضعیف در کنار هم جایی ندارند؟ یک نکته طلایی

تولید محتوا

محتوا بخش مهمی از رتبه بندی جستجو است، اما در این مقاله خاطر نشان می کنیم که کیفیت همیشه از کمیت پیشی می گیرد.

همه ما شنیده ام که “محتوا شاه کلید است”. گرچه این جمله در برخی موارد صحت دارد، اما به نظر من، بیشتر از هر چیز دیگری به این حرفه صدمه زده است.
با توجه به وردپرس، “کاربران در هر ماه حدود ۷۳،۹۰۰،۰۰۰ پست جدید تولید می کنند و ۴۹ میلیون نظر جدید می نویسند”. که تقریبا می شود ۲٫۴ میلیون پست در روز، و این فقط در وردپرس است. خیلی دلم می خواهد باور کنم که همه آنها، محتواهای با ارزشی هستند، اما تجربه این همه سال به من می گوید که بیشتر از این محتواها، فقط یک مشت آشغال هستند.

هدف نهایی گوگل این است که با کمترین کلیک، بهترین راه حل را به جستجوکننده ها ارائه کند. همینطور که موتورهای جستجو داخل وب به جستجو می پردازند، به دنبال محتوایی هستند که ارزشمند بوده و با انتظارات نهایی کاربران مطابقت داشته باشد. در واقع، محتوا یکی از سه عامل رتبه بندی گوگل محسوب می شود – پس در موفقیت استراتژی های سئو، نقش مهمی ایفا می کند.
محتوای خوب، علاوه بر تولید لینک، به RankBrain گوگل نیز کمک می کند تا بهتر بفهمد سایت شما در مورد چیست و چطور می تواند برای کاربران مفید باشد. با این حال، با وجود اینکه محتوا چنین نقش مهمی را ایفا می کند، اما بسیاری از بازاریابان، خیلی آن را جدی نمی گیرند.

مقاله مرتبط : راهنمای کامل برای بهینه سازی محتوا در سئو

هرچه بیشتر، بهتر نیست
صرفا محتوای بیشتر، قرار نیست رتبه شما را به طرزی جادویی بالا ببرد. سئو در طی سالها، فوق العاده تکامل یافته است، و موتورهای جستجو هم هوشمند تر از قبل هستند. خیلی ها را می شناسم که بیشتر هم و غمشان فقط انتشار محتوا بوده ، تا رقابت در رتبه بندی گوگل و همه این تلاش ها برای هیچ بوده است. محتوای ضعیف، همیشه نتایج ضعیف به همراه خواهد داشت.
به جای نوشتن محتوایی بی ارزش، وقتتان را صرف محتوای بهتر کنید.

 محتوای بد، محتوایی است که تنها به هدف ارتقاء رتبه سایت تولید شده و هیچ چیزی به اطلاعات خواننده اضافه نمی کند.

چه چیزی نشان دهنده محتوای “خوب” و “بد” است؟
اول با محتوای “بد” شروع می کنیم. محتوای بد، محتوایی است که تنها به هدف ارتقاء خود تولید شده و هیچ چیزی به خواننده اضافه نمی کند. محتوای بد معمولا هیچ “ارزش” ندارد و هدف نهایی کاربر را رفع نمی کند.
توصیف محتوای “خوب” مشکل تر است چون به چند متغیر وابسته است. در نهایت، هدف محتوای خوب، خدمت به مخاطب است. چیزی ممکن است برای نانوایی جوتب بدهد، به احتمال زیاد برای یک شرکت حقوقی کار نمی کند. بنابراین، در هنگام تولید محتوا، مهم است بدانید که این محتوا را دارید برای چه کسی می نویسید.
رند فیشکین (Rand Fishkin) از شرکت Moz، یک لیست بسیار بزرگ ویژگی های محتوا خوب ارائه می کند:
خدمت به قصد بازدید کننده، از طریق پاسخ دادن به سوالات آنها و کمک به آنها برای به انجام رساندن اهداف شان
ارائه تجربۀ آسان، لذت بخش و در دسترس در هر دستگاه و هر مرورگری
ارائه سریع اطلاعات صحیح به بازدید کنندگان
همه موارد بالا را بهتر از رقبا انجام دهید
حالا به نگاهی عمیق تر به هر یک از چهار مورد می پردازیم.

۱- خدمت به قصد بازدید کننده
سئو سایت فقط برای گرفتن رتبه نیست. بلکه بیشتر برای آموزش کاربران، کمک به آنها در حل مشکلات و راهنمایی آنها را برای ارتباط با یک سایت یا برند است.
این جاست که تحقیق در مورد کلمه کلیدی وارد بازی می شود. با کندوکاو عمیق و پیدا کردن هدفی که کاربر به دنبال آن است، می توانید محتواهایی تولید کنید که به آنها علاقه مند هستند.

 

تولید محتوا
تولید محتوا

۲- فراهم کردن تجربه کاربری (user experience) خوب
یک سایت خوب طراحی شده و کاربر پسند، تاثیر مثبتی بر استراتژی های سئوی شما خواهد داشت. وقتی سایت شما از طریق جستجو کسی را جذب و سپس آنها را با محتوای خوب در یک محیط کاربر پسند درگیر می کند، گوگل متوجه می شود. بنابراین محتوای خوب باید با تجربه خوب همراه باشد.
۳- پاسخگویی سریع
مردم جواب را همین الان می خواهند. اگر بزمان بارگذاری سایت شما بیش از حد طول طولانی شود و آنها نتوانند به سرعت به به محتوای شما دسترسی پیدا کنند، رتبه بندی تان تاثیر منفی خواهد گرفت. بنابراین مطمئن شوید که سایت شما سریع بارگذاری می شود و خدمات را به موقع ارائه می دهد.
۴- از رقبا جلو بزنید
می خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید؟ پس باید همه موارد بالا را بهتر از بقیه انجام دهید. به همین دلیل است که زیر نظر داشتن رقبایتان اینقدر مهم است. ببینید دارند چکاری انجام می دهند و برای چه کسی کار می کنند و همان کار را بهتر از آنها انجام دهید.

تمرین زیاد همیشه ثمر بخش است
محتوا، نیروی حیات بهینه سازی سایت است. داشتن یک استراتژی محتوای خوب در کنار سئو، به شما کمک خواهد کرد سریع تر لینک های بیشتر بسازید. همینطور به گوگل هم کمک خواهد کرد محتوا سایت شما را بهتر درک کند. محتوای خوب تصادفی بدست نمی آید. بلکه نیازمند برنامه ریزی، تحقیق و صرف زمان است.
سرمایه گذاری بر روی محتوای خوب است که “حرفه ای ها” را از “ناشی ها” جدا می کند. تمرین کردن، تنها راه برای بهتر شدن است. با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که فقط با کار و تلاش بیشتر، نتایج شگفت انگیزی به همراه خواهد داشت.

برگرفته از : searchengineland